
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.002 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 25 Ω |
| Length | 5 mm |
| Width | 3.2 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 2 |
| Composition(Kit Type) | Ceramic |
| Height | 1.2954 mm |
| Depth | 3.2 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Frequency | 32 MHz |
| Frequency Stability | 30 ppm |
| Frequency Tolerance | 0.002 % |
| Load Capacitance | 18 pF |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 year ago) |
| Schedule B | 8541600060 |
| Operating Mode | Fundamental |
| Packaging | Reel |
| Height - Seated (Max) | 1.3 mm |
| Drive Level | 1 µW |
Stock: 3761
Distributors
pcbx
Unit Price$0.31889
Ext.Price$0.31889
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.31889 | $0.31889 |
| 10 | $0.26503 | $2.65030 |
| 25 | $0.25722 | $6.43050 |
| 50 | $0.24964 | $12.48200 |
| 100 | $0.22997 | $22.99700 |
| 300 | $0.22522 | $67.56600 |
| 500 | $0.22057 | $110.28500 |
| 1000 | $0.17953 | $179.53000 |
| 3000 | $0.16896 | $506.88000 |
| 5000 | $0.15902 | $795.10000 |
| 10000 | $0.15560 | $1556.00000 |
